Středomoří bez vstupních podmínek či dortový útok na Mona Lisu

0
222

Osm důležitých zpráv ze světa cestování, které vám za posledních sedm dní mohly uniknout.
Thajsko zjednodušuje vstup do země. Thajsko na základě zjednodušených podmínek připravilo dvě základní schémata – pro očkované cestující a neočkované cestující. Podmínky vstupu se odvíjejí podle těchto schémat. Nezaočkovaným cestujícím stačí negativní test – nemusí jít po příchodu do karantény. Zrušením tzv. sealed linek se zjednodušily i podmínky při přestupování v rámci Thajska. To znamená, že do Thajska lze létat s přestupem až do konečné destinace v zemi bez omezení při přestupu. Vždy aktuální podmínky vstupu do Thajska naleznete v článku z dílny cestovatelského magazínu #pelipecky.

Do Španělska cestujeme jako před pandemií. Španělsko 2. června zrušilo povinnost prokázat se COVID pasem při vstupu do země. Není tak již povinné předložit důkaz o očkování, negativním testu či překonání koronaviru. Zrušení vstupních opatření ve Španělsku platí pro turisty z Evropské unie, Norska, Islandu a Švýcarska.

Návštěvníky muzea Louvre v Paříži překvapil vandal na vozíku. Neznámý muž převlečený za ženu v neděli 29. května vyskočil z invalidního vozíku a pokusil se vandalizovat obraz Mona Lisa v muzeu Louvre v Paříži. Muž se pokusil rozetřít dort přes světoznámý obraz. Podle informací se naštěstí dort nedostal až na povrch uměleckého díla Leonarda da Vinciho, protože ho chrání sklo.

Itálie ruší povinnost prokázat se při vstupu COVID pasem. Od 1. května není třeba vyplňovat online formulář a zrušila se také některá vnitrostátní omezení. Nově se při cestě do Itálie není třeba prokázat testem, očkováním ani důkazem o překonání koronaviru. Od 1. června tak mohou turisté cestovat do Itálie jako před pandemií. Dále by se 15. června mělo rozhodovat o tom, zda bude prodlouženo povinné nošení roušek ve veřejné dopravě.

Turecko ruší všechna vstupní opatření. Při vstupu do Turecka od 1. června není povinné prokázat se očkováním proti COVID-19, negativním testům ani důkazům o překonání onemocnění. Od 31. května turecká vláda také zrušila povinnost nošení respirátorů či roušek na veřejnosti. Povinné jsou už jen v nemocničních zařízeních.

Cestující směřující na londýnské letiště Gatwick zůstali v pomykově. Během přistání je totiž přivítal velký nápis „Welcome to Luton“, tedy letiště nacházející se asi 100 kilometrů severně od Gatwicku. Mnozí byli zmateni, ba až šokováni, dokud jejich posádka neujistila, že se opravdu dostali do určené destinace. Tento bizarní žert je dílem anglického YouTuberu jménem Max Fosh, který se nedávno přiznal k tomuto uletěnému nápadu.

Emirates představili další benefit k letenkám do Dubaje. Letenky se vstupenkami na Burj Khalifa lze získat od 1. června do 14. června, využít je lze do konce září. Podmínky získání vstupenek na Burj Khalifa s letenkami Emirates naleznete v článku z dílny cestovatelského magazínu #pelipecky.

Filipíny uvolňují vstupní podmínky spojené s koronavirem. Od 30. května mohou cestující starší 18 let přicestovat na Filipíny bez negativního PCR (ne staršího 48 hodin před odletem) nebo antigenního testu (ne staršího 24 hodin před odletem). To je však možné pouze tehdy, když se turista prokáže očkováním jednou z uznaných vakcín a současně potvrzením o absolvování třetí posilující dávky. Všichni cestující mají před příchodem na Filipíny dále povinnost registrovat se v příjezdovém formuláři. Více o aktuálních podmínkách vstupu na Filipíny naleznete v článku z dílny cestovatelského magazínu.

Předchozí článekCesty do USA bez testu či nová daň při odletu z Maďarska
Další článekEkologičtější a flexibilnější cestování. Vlakové permanentky lákají k letnímu poznávání Evropy