Cesty do USA bez testu či nová daň při odletu z Maďarska

0
200

Devět důležitých zpráv ze světa cestování, které vám za posledních sedm dní mohly uniknout.
Do Ameriky cestujeme již bez testu. Od 12. června není povinné prokázat se při příchodu do USA negativním testem na koronavirus. Povinnost testu odpadává zatím na 90 dní, následně se vyhodnotí epidemiologická situace. Více o podmínkách vstupu do USA naleznete v článku z dílny cestovatelského magazínu #pelipecky.

Maďarsko zavedlo novou daň, ovlivní i letecké společnosti. Novou daň maďarská vláda zavedla 4. června a týká se všech letenek s odletem od 1. července, a to i těch, které si cestující zakoupili ještě před 4. červnem. Jedná se o mimořádnou daň, kterou tamní vláda uvalila na firmy s „mimořádným ziskem“, mezi nimi i letecké společnosti. Speciální daně budou muset být oficiálně odvedeny po mimořádném zisku v letošním roce a v roce 2023. Letecké společnosti musí podle prohlášení platit daň za všechny cestující odlétající z Maďarska.

V případě letecké společnosti Ryanair se nová daň započítá do ceny letenek. Pohybovat se má od 10 € (v případě letů v rámci Evropy) až do 25 € (v případě letů mimo Evropu). Určenou částku musí doplatit i cestující, kteří si letenky zakoupili před 4. červnem. Ryanair dodává, že cestující, kteří si nepřejí akceptovat tuto daň, mohou zrušit svoji rezervaci a v takovém případě jim bude vrácena plná částka. Rezervaci lze zrušit nejpozději do 16. června 2022.

Předchozí článekPráce na festivalu nikdy nekončí. Členové týmu Pohody popisují, co se skrývá za její organizací
Další článekStředomoří bez vstupních podmínek či dortový útok na Mona Lisu