Výroba tekutého mýdla mě oslovila

0
188

Výroba tekutého mýdla mě významně oslovila zejména na mé zahraniční stáži v Paříži, kde jsem se o výrobě tekutých mýdel dozvěděla o něco málo více než v našich končinách. Když jsem se tak vrátila na Moravu odkud pocházím, tak jsem si ihned pořídila pomůcky pro výrobu těchto mýdel. Zakoupila jsem tak řadu konzervantů do mýdel, kosmetický glycerin, mýdlovou hmotu a také vakuovou sůl. Nesměli chybět také lahvičky na vonné esence, které do mýdel přidávám. Jsem ráda, že je možné tyto lahvičky kupovat ve větším množství za více než přijatelnou cenu. 

zdroj: https://pixabay.com/

Skleněné lahvičky jsou nedocenitelnými pomocníky

Skleněné lahvičky pro vonné esence, které mají kapající uzávěr, jsou naprosto nedílnou součástí výbavy Mezi mé úplně nejoblíbenější vůně, které se řadí do vonných esencí patří zejména makadamový ořech a pomeranč. Tyto dvě vůně naprosto zbožňuji a mohla je využívat každý den, a to v podobě šamponu na vlasy, mýdla i tělového mléka. Zkrátka a jednoduše ve mně tyto vůně evokují uvolnění a pokaždé mě pohladí nejen na duši. Má dcera tyto vůně rovněž vyhledává a tvrdí o nich přesně to samé, co já. 

Skleněné nádoby využíváme s kamarádkou na všechny výrobky

Skleněné nádoby se svojí dlouholetou kamarádkou využíváme v podstatě na všechny naše výrobky. Důležité jsou především pro vonné svíčky, které se bez skleněných nádob nemohou obejít. Kamarádka, která má o něco více zkušeností s výrobou domácích svíček, mýdel a také čokolád mi poradila, které vonné esence mám používat a kde seženu nejvýhodnější skleněné nádoby s uzávěrem, který kape a také s rozstřikovačem. Za tyto postřehy jsem samozřejmě ráda a díky nim jsem rovněž ve své práci zase o něco napřed před konkurencí. Díky tomu mohu dělat to, co mě baví a naplňuje a rovněž mě to také uživí, což je v dnešní poměrně složité době opravdu velmi důležité.

Předchozí článekHořák na plazmové řezání – pro přesný a kvalitní řez
Další článekJak oživit podzimní šatník módními trendy a nezruinovat svou peněženku?